Paskolos nepritekliuje atsidūrusiems žmonėms

Nepriteklius gali užpulti labai netikėtai, o kai kuriems žmonėms jis yra ar gali būti ir ilgalaikis reiškinys. Nėra nieko, kas labai lengvai padėtų išspręsti tai. Ypač jei su šita problema gyvenate ilgą laiko tarpą. Taip dažnai gyvena net ir žmonės, kurie turi darbus. Bet kai gauni minimalią algą ar bent šiek tiek daugiau, o galimybės išvykti dirbti į užsienį nėra dėl įvairiausių aplinkybių, tai ištrūkti iš skurdo ar nepritekliaus gali būti sudėtinga. Pagalvokite apie nedideles pensijas gaunančius mūsų senjorus. Ką daryti jiems? Arba į išankstinę pensiją išėjusius piliečius?

Skurdas neturi sienų, skurdas ir nepriteklius nediskriminuoja. O kai išeiti iš tokios padėties sunku, dažnas renkasi lengviausia kelią: paskolas. Paskolos gali būti efektyvios, nesupraskite mūsų neteisingai. Bet desperatiški žmonės gali padaryti klaidų ir su skolinimusi nueiti per toli. Pagalvokite vien apie tai, kaip lengva tą padaryti. Turi problemų, trūksta pinigų, o tau greitieji kreditai šmėžuoja panosėje ir siūlo lengvą – BET LAIKINĄ – sprendimą nepritekliui.

Reikia pabrėžti vėl ir vėl, kad siūlomi sprendimai yra laikini ir problemų iš esmės nesprendžia. Jie tik leidžia nusipirkti laiko. Jie leidžia atidėti skaudžiausią šiandieną į rytojų ar porytojų. Tokių skaudulių nukėlimas tikrai gali būti naudingas, paskolos tikrai gali padėti. Bet jos pačios savaime problemų nesprendžia. Bet jei nusipirkę laiko tą laiką paskirsite bandymui išeiti iš nepritekliaus, tuomet viskas bus tvarkoje ir pati paskola problemų nesukels.

Paskolos nepritekliuje atsidūrusiems žmonėms naudingiausios tada, kai jos yra panaudojamos efektyviai ir produktyviai. Vienas tokių būdų – smulkiojo verslo steigimas. Jei pavyksta tą padaryti, tai paskola gali atsipirkti. Ir ne tik kad atsipirkti, bet dar užsukti visą ratą, kuris galiausiai ištrauks jus iš skurdo.

Svarbiausia yra atsiminti, kad paskolą reikės grąžinti. Daugiausia problemų kyla būtent iš nesupratimo ar šito fakto ignoravimo. Tai būna sudėtingiausia jei yra pasiskolinama didelė suma trumpam laikotarpiui ir su didelėmis palūkanomis. Kai taip atsitinka, tai užsukamas ratas gali ne ištraukti iš nepritekliaus, bet dar labiau jame paskandinti.

O tuomet jau problemas spręsti sunku, o nepritekliaus sunku batas pradeda spausti kaklą dar labiau. Nors neišsprendžia problemos, bet bent jau šiek tiek palengvinti ją gali refinansavimas.

Su paskolomis reikėtų elgtis atsargiai ir desperatiškai ir stačia galvą nepulti į jų liūną, nes galite nusitraukti galvą. Refinansavimas tuomet tik pagelbės, bet visumoje problemų turėsite tik dar daugiau.