Paskolos dirbantiems užsienyje

Po šiai dienai Lietuvą palieka daugiau žmonių nei į ją grįžta. Bet tai nereiškia, kad užsienyje gyvenimas vien rožėmis klotas. Nepaisant visų galimybių, emigrantams taip pat gali prireikti pasiskolinti. O 2019 metais gauti paskolą dirbant užsienyje yra vieni juokai. Čia pateikiame visus tokias paskolas siūlančias bendroves:

[table id=1 /]

Visai neseniai iš Lietuvos išvyko milijontasis šalies gyventojas nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Tačiau žmonės nevyksta bet kur, bet turi labai aiškų išvykos tikslą. Tas kelionės tikslas yra aukštesnius gyvenimo standartus turinčios šalys. Būtent ten emigrantai tikisi surasti geresnes sąlygas gražesniam rytojui kurti. Tačiau tikrai ne visiems ir ne visada viskas būna rožėmis klota. Būtent todėl į užsienį išvykstantiems tėvynainiams vis dažniau prisireikia paskolos dirbantiems užsienyje. Kažkam tokia finansinė pagalba reikalinga tik laikinai ir vienkartinės išlaidoms (pvz. kelionės atgal į Lietuvą bilietams įsigyti), o tuo tarpu kitiems tai gali būti bandymas spręsti gilesnes ir sudėtingesnes problemas.

paskolos dirbantiems užsienyjeBet nepaisant visko, paskolos dirbantiems užsienyje nėra taip lengvai gaunamos, kaip dirbantiems Lietuvoje. Esant poreikiui gauti greitąjį kreditą užsienyje, reikia puikiai žinoti visas tos šalies finansines peripetijas. Reikia žinoti įstatymą, suprasti kalbą ir tik tuomet galėti sužinoti savo galimybes greitam kreditui užsienyje gauti. Kad palengvintume jūsų užduotį, mes norime suteikti kuo daugiau ir detalesnės informacijos apie jūsų perspektyvas.

Gauti paskolą užsienyje yra ganėtinai sudėtinga

Greitieji kreditai užsienyje nėra taip lengvai gaunami kaip mūsų šalyje. Nors paprasčiausia emigrantui pasiskolinti Anglijoje, net ir tai galima susidurti su problemomis. Tai nulemia keli svarbūs faktoriai:

  • Užsienio kreditoriai, kaip ir mūsiškiai, yra linkę skolinti tik savo šalies piliečiams. Užsieniečiams skolinama tik išskirtinomis sąlygas, kuomet yra patenkinami visi išdėstyti kriterijai.
  • Imigrantams sunku suprasti svetimos šalies kalbą ir skolinimosi sąlygas. Lietuvoje irgi yra daug įvairių greito kredito subtilybių, tačiau mes visi apie jas žinome net negalvoję. Tas pats galioja ir nuolatiniams tų šalių piliečiams, kurie puikiai supranta visas rašytas ir nerašytas kreditų pasaulio taisykles. O imigrantams šioje vietoje daug sunkiau, todėl jie dažnai net nebando skolintis iš užsienio kredito bendrovių.
  • Ne visi dirbti į užsienį išvykę emigrantai turi priėjimą prie būtinų susisiekimo priemonių. Tam, kad būtų galima gauti greitąjį kreditą dažniausiai būtinas internetas. Kai kuriais atvejais galima pasiskolinti ir sms žinutėmis. Tačiau laikinai svetur dirbti išvykę mūsų bendrapiliečiai tokių susisiekimo priemonių dažnai neturi ir net nesistengia įsigyti. Tais atvejais, kai jos yra – pvz., turint mobilųjį telefono aparatą – bandymas gauti kreditą svetur yra itin brangus.

greitieji kreditai emigrantamsViskas susiveda į dvi skirtingas problemų kategorijas. Viena vertus, patys užsienio kreditoriai nėra linkę skolinti užsieniečiams. Tai yra ganėtinai suprantama, nes tokios kategorijos žmonės labai dažnai būna iš labai rizikingo socialinio sluoksnio, tad greitasis kreditas net savojoje šalyje nebūtų taip lengvai suteikiamas. O ką jau kalbėti apie užsienio šalį… Atsitikus taip, kad paskola visgi nebus grąžinama laiku, teisminis procesas yra per daug sudėtingas ir brangus, kad būtų galima lengvai išieškoti skolas iš nemokių klientų. Čia įsivelia tarptautinė teisė, brangūs advokatai ir kita. Todėl greitieji kreditai dirbantiems užsienyje tose šalyse yra suteikiami tik, kai svetimtautis klientas yra šalyje be perstojo pragyvenęs bent keletą metų. Tokia yra viena šių problemų medalio pusė.

Iš kitos pusės yra problema ir iš kliento pusės. Pastarasis gali jausti per didelį kultūrinį barjerą, kad sugebėtų pasiskolinti iš užsienio kreditoriai net tais atvejais, kai tai įmanoma. Tai gali būti kalbos barjeras, turto ar pajamų barjeras, legalumo problemos ir pan. Todėl paskola dirbantiems užsienyje gali būti sunkiai prieinama ir dėl pačio kliento „kaltės”.

Dirbant užsienyje geriausia skolintis iš Lietuvos kreditorių

Nereikia pamiršti, kad Lietuvoje skolintis galite net ir dirbdami užsienyje. Nors egzistuoja keletas papildomų sąlygų tokiems žmonėms, iš esmės jokių per didelių problemų darbas užsienyje tikrai nesukuria.

Dvi pagrindinės sąlygas, kurios turi būti įgyvendintos norint skolintis užsienyje yra tokios:

  • Būtina būti deklaravus savo gyvenamąją vietą Lietuvoje. Kitaip tariant, tik laikini/ekonominiai emigrantai gali gauti greitąjį kreditą Lietuvoje. Nuolatiniai lietuvių tautybės gyventojai užsienyje tokios galimybės neturi. Kodėl? Dėl jau minėtų skolų išieškojimo problemų, kai paskolos davėjas nėra tos pačios šalies pilietis, kaip jos gavėjas.
  • Turėti legaliai gaunamas pajamas iš savo darbovietės užsienyje. Bet šioje vietoje viskas kiek sudėtingiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Neužtenka tiesiog turėti legalių pajamų, bet būtina jas teisiškai įrodyti savo kreditoriui kaip tokias. Tą padaryti nebūtinai yra paprasta. O net ir tais atvejais, kai tai yra įmanoma ir pakankamai paprasta, pats procesas gali užtrukti tiek ilgai, kad gauti paskolą dirbant užsienyje tampa tiesiog per daug brangu laiko atžvilgiu.

Dar vertėtų paminėti, kad ne visi kreditoriai noriai suteikia greitąjį kreditą dirbantiems užsienyje net ir pajamų įrodymo atveju. Jie tam turi savų priežasčių ir savą teisinį pagrindinį. Tačiau nepaisant šito, paskolos dirbantiems užsienyje dažniausiai yra prieinamos tarp daugumos Lietuvos kredito tiekėjų. Geriausias būdas išsiaiškinti visas individualias detales yra tiesiog parašyti laišką kreditoriaus atstovams paaiškinant savo situaciją ir jie kuo skubiausiai atsakys į visus jūsų rūpimus klausimus.