Paskola automobiliui | Pigūs autolizingo pasiūlymai

Automobilis šiandien yra neatsiejama kiekvieno suaugusio (ir ne tik!) žmogaus gyvenimo dalis. Be automobilio – kaip be rankų. O šiandien automobilį įsigyti tikrai nėra labai sunku. Dabar rinkoje yra automobilių pagal kiekvieną kišenę. Todėl transporto priemonę turėti gali net ir skurdžiausiai gyvenantys asmenys. Negana to, dabar net ir skurdžiausiems yra reikalingos automobilis norint tinkamai funkcionuoti gyvenime. Jo reikia darbui, laisvalaikiui, ekstra atvejais ir taip toliau ir panašiai. Žodžiu, transporto priemonė – tiesiog būtina. Ir tik dėl to paskola automobiliui (autolizingas) dabar yra tokia aktuali daugeliui gyventojų.

Nors minėjome, kad automobilis yra nesunkiai prieinamas kiekvienam įkandama kaina, visgi jį įsigyti nėra tas pats, kas nusipirkti duonos kepalą prekybos centre. Būtina turite susitaupius šiokį tokį kiekį pinigų norint įsigyti bet kokios markės automobilį. Bet santaupų tikrai nerasite kiekvieno žmogaus kišenėje. Kažkas galbūt atsideda kažkokią dalį atlyginimo, bet nevisi vienu konkrečiu metu turės pakankamai santaupų transporto priemonės įsigijimui. Būtent todėl dabar labai aktualu prašyti paskolos automobiliui įsigyti. Tokiu būdu galima automobilį įsigyti iš kart, o apie pinigus galvoti vėliau. Prie viso to nemaža dalimi prisideda ir tai, kad paskola automobiliui tikrai nėra tokia brangi, kaip greitasis kreditas. Todėl svarstantiems apie tokios paskolos ėmimą, tikrai nevertėtų sukti dėl to galvos.

Kodėl paskola automobiliui yra pigesnė nei kitos paskolos?

paskola automobiliuiKodėl kas nors norėtų suteikti paskolą automobiliui pigiau nei kitokios rūšies paskolas? Atrodytų, kad nelogiška. Kas gi skiria eilinį greitąjį kreditą nuo paskolos automobiliui? Abiem atvejais mes skolinamės įsigyti kažkokį konkretų daiktą. Tiesiog vienu atveju tas daiktas yra konkretus ir taip įvardijamas kreditoriui iš kurio skolinamamės. Nepaisant to yra viena esminė detalė, kurios dėka paskola automobiliui įsigyti yra gerokai pigesnės nei jos alternatyvos.

Yra dvi pagrindinės paskolų rūšys: paskolos be užstato ir paskolos su užstatu. Pirmuoju atveju kreditas yra suteikiamas nereikalaujant užstato. Kitais žodžiais tariant, kreditorius prisiimą absoliučiai visą riziką dėl galimo jūsų nemokumo. Tokio atsitikimo atveju kreditorius nebegaus palūkanų mokėjimų iš jūsų ir geriausiu atveju galės jas atgauti teisminiu procesu. Tačiau toks procesas yra pakankamai ilgas (priklausomai nuo konkretaus atvejo aplinkybių), kainuoja laiko ir piniginių išteklių bei rezultate gali būti ne visiškai kokybiškas. Kalbame, žinoma, apie atvejus, kuomet teismo procesu atgaunami pinigai nėra visiškai adekvatūs suteiktai paskolos sumai ir patirtiems nuostoliams. Tokiais atvejais kreditorius apsidrausdamas įtraukia nemokumo galimybę į suteikiamo kredito kainą. Todėl kreditai be užstato yra gerokai brangesni nei jų alternatyvos.

Tuo tarpu greitieji kreditai automobiliui yra skolinimosi forma, kuri reikalauja užstato. Tai reiškia, kad besiskolinantis asmuo privalės užstatyti tam tikrą savo turto dalį. Jis ją pilnai teisiškai atgaus tik visiškai atlikęs savo įsipareigojimus kreditoriui. Paskolos automobiliui atveju šis užstatas dažniausiai būna ta pati įsigyjama transporto priemonė. Kaip ir su būsto paskolomis, taip ir čia įsigyjant automobilį tiesiog reikės jį registruoti kreditoriaus vardu, pagal jo nurodytus duomenis. Pilnai įvykdžius savo paskolos automobiliui įsipareigojimus, kreditorius perleis visas teises į automobilį.

Viskas kuo jūs rizikuojate šioje situacijoje yra jūsų naujai įsigytas automobilis. Tai taip pat gerokai palengvina galimo teisinio bylinėjimo kelio naštą. Dėl viso to paskola automobiliui yra gerokai pigesnė nei greitieji kreditai ar kitos alternatyvos skolinimosi galimybės.

Ar autolizingas yra vertas savo kainos?

pigus autolizingasGali kilti abejonių: ar autolizingas iš tikrųjų yra vertas tos kainos, kurią reikia už jį mokėti. Šioje situacijoje vieno atsakymo nėra. Atsakymas priklausys nuo individualių aplinkybių ir keliamų kreditoriaus sąlygų. Tačiau čia mes norime apžvelgti bendras visų autolizingų savybes, kurios galiausiai turėtų padėti apsispręsti dėl pastarojo vertės.

Skirtingai nei su kitomis paskolomis, su paskola automobiliui jūs niekuo daug nerizikuojate. Palikdami automobilį kaip užstatą jūs supaprastinate visą galimo bankroto procesą ir taip apsidraudžiate nuo nemaloniausių galimų scenarijų. Vien dėl šios priežasties autolizingas turėtų kelti mažiau galvos skausmo nei bet kokia kita paskolos rūšis.

Bet žvelgiant plačiau galite pagalvoti patys: automobilis yra dalykas, be kurio praktiškai neįmanoma tinkamai gyventi šiandieninėje visuomenėje. Tokio daikto turėjimas ar neturėjimas gali nulemti vieno ar kito darbo turėjimą ar neturėjimą. O tai savo ruožtu nulemia ir gaunamų pajamų dydį. Todėl ar pigus autolizingas yra vertas savo kainos atsakyti galima kitu klausimu: ar iš jo nusipirkto automobilio nauda bus bent jau lygi išleistiems pinigams (įskaitant palūkanas)? Jei atsakymas yra teigiamas, tuomet viskas aišku ir paprasta: paskola automobiliui įsigyti yra vienareikšmiškai naudinga ir verta savo kainos. Tuo tarpu jei atsakymas yra neigiamas, tuomet gaunamą naudą reikėtų matuoti labai subjektyviai: ar gaunamas malonumas (ar kita nematerialinė nauda) iš automobilio savininkystės yra pakankama, kad padengtų nemalonumą, asocijuojamą su paskola ir šios įmokomis? Čia teigiamo atsakymo atveju vėl reikėtų skolintis. Neigiamo atsakymo atveju ar esant bent menkiausiai abejonei dėl atsakymo – gerai apgalvoti savo sekantį ėjimą.

Galiausiai dėl autolizingo naudos ir vertės galima apsispręsti tik pagal individualius kriterijus. Jūs geriausiai žinote savo situaciją ir turite privilegiją priimant sprendimą šioje vietoje. Viskas ką mes galime padaryti dėl paskolos automobiliui suteikimo, tai tiesiog suteikti tam tikras gaires tokiam sprendimui priimti ir suteikti visą tam reikalingą informaciją.