Nemokami kreditai

nemokami kreditaiIškart po to, kai mūsų šalyje pasirodė nemokami kreditai, visiems pastarieji pasidarė labai aktualūs. Kai kuriems kredito vartotojams tai yra vienintelė kredito forma, kuria jie yra pasirengę skolintis. Susidomėjimas šia paslauga iš tiesų yra didžiulis. Tai galima suprasti ir iš matomų kredito reklamų: juk retai kokia reklama patraukia dėmesį ar apskritai yra naudojama be nemokamų kreditų paminėjimo. Tiesiog tokie greitieji kreditai taip smarkiai iškrenta iš konteksto, kad neatkreipti dėmesio į tokia akciją būtų tiesiog kvaila.

Tačiau reikia suprasti, kad nemokamas kreditas nėra visur vienodas. Skirtingi kredito davėjai suteikia skirtingo pavidalo akcinius kreditus, nors juos vadina vienodu pavadinimu. Kaip nepasimauti ant reklaminių kabliukų ir nepraryti masalo? Kaip atskirti kur greitasis kreditas iš tikrųjų yra nemokamas, o kur tik imitacija? Jei jus domina atsakymai į šiuos klausimus, tuomet kviečiame skaityti toliau.

Kodėl tik pirmas kreditas būna nemokamas

Jei jau teko girdėti apie nemokamus kreditus, tuomet neabejotinai girdėjote ir apie sąlygas, kuriomis jie yra suteikiami. Kalbant konkrečiau, dažniausiai tik skolinantis pirmą kartą būna suteikiamas nemokamas kreditas. Tuo tarpu nuolatiniams, pastoviems klientams tokie pasiūlymai negalioja. Tai praktiškai visuomet yra tiesa, bet būna ir labai retų išimčių.

Kaip pavyzdį galime pateikti smscredit siūlomą akciją. Savo gimtadienio proga šis kredito davėjas nusprendė nustebinti tiek savo klientus, tiek dar jais nesančius žmones. Smscredit tikrai atšventė: pasiūlė nemokamą kreditą ne tik pirmą kartą besiskolinantiems, bet ir nuolatiniams klientams. Čia praktiškai visuomet buvo galima gauti pirmą kreditą nemokamai, tačiau dabar ši akcija buvo pratęsta ir nuolatiniams klientams. Be to buvo pakeltos kredito sumos, kurioms galioja ši akcija. Kaip matote išimčių tikrai būna, nors jos pasitaiko tik išskirtiniais atvejais.

pirmas kreditas nemokamaiBet kodėl nemokami kreditai būna tik naujiems klientams? Kad suprasti šį dalyką, būtina suprasti kodėl bendrai paėmus yra suteikiama tokia akcija. Tikslas yra paprastas: pritraukti kuo daugiau klientų. Na toks tikslas buvo bent jau iš pradžių, kai ši akcija buvo tik pradėta siūlyti. Žmogus, pamatęs tokį pasiūlymą tikrai suskubs pasiskolinti tik iš šio kredito davėjo. Kam jam skolintis kitur ar ieškoti geresnės paskolos, jei pigiau rasti tiesiog nebeįmanoma? Natūralu, kad toks žmogus skolinsis tik čia.

Gali iškilti klausimas: o koks tikslas davėjui, jei tik pirmas kreditas nemokamas? Taip, teisingai pastaba. Bet nereikia pamiršti, kad pasiskolinęs vieną kartą, labai didelė tikimybė, kad žmogus skolinsis ir antrąjį. O kur skolintis tuomet? Labai dažnai taip jau nutinka, kad pasiliekama prie to pačio kredito davėjo ir į kitus nebesižvalgoma. Juk taip viskas daug paprasčiau ir patogiau: nebereikia pereiti per registracijos procesus, mokėti registracijos mokesčius, pratintis dirbti su nauja aptarnavimo sistema… Daug patogiau pasilikti prie to, prie ko jau žmogus yra pripratęs. Ne visi pasilieka, bet didžioji dauguma tikrai taip. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl tik pirma paskola yra nemokama.

Dar vienas faktorius irgi yra aktualus. Net kai klientas sekančiam kreditui pabėga kitur, jo kontaktai vis tiek pasilieka. Todėl galima bandyti jį suvilioti naujais pasiūlymais, akcijomis ir panašiais triukais. Todėl net jam nesiskolinant antrą kartą pas tą patį kreditorių, galbūt dar kitais kartais jis jau sugrįš pas pirmą paskolą nemokamai suteikusį kredito davėją.

Nemokami kreditai gali būti naudingi bedarbiams

Ne mažiausia priežastis kodėl nemokamos paskolos pasiekė tokį populiarumą yra bedarbių indėlis. Leiskite išsireikšti konkrečiau: paskolos bedarbiams nėra suteikiamos taip lengvai. Dažnai kredito davėjai net nusižengia įstatymams suteikdami greitą kreditą bedarbiui. Paprasčiausiai pagal įstatymą jiems suteikti kredito negalima, nebent jie patenkina iškeltas sąlygas: turi gerą kredito istoriją, papildomų pajamų ir panašiai. Bet tokie tikrai nėra tradiciniai bedarbiai, kurie gali išgyventi tik dėl gaunamų išmokų iki kol susiras darbą.

Bet nemokami kreditai sukuria kiek kitokias aplinkybes. Jų dėka bedarbiams yra gerokai lengviau gauti norimą kreditą. Įprastai reikalavimai yra didinami esant didesniam poreikiui, didesnioms palūkanoms, prastesnei kredito istorijai ir taip toliau. Tačiau pirmas kreditas nemokamai dažniausiai yra suteikiamas tik ribotoms sumoms. O už juos dar ir palūkanų nereikia mokėti. Todėl neturint didesnių įsiskolinimų ar labai prastos kredito istorijos, bedarbis turi visus šansus gauti tokį kreditą.

Tik reikia turėti galvoje, kad ne visi kredito davėjai taiko vienodas skolino sąlygas ir ne visi turi tokius pačius reikalavimus. Vieni šia akcija gali į bedarbį pažiūrėti atlaidžiau, o kiti priešingai – padaryti taip, kad pirma paskola nemokamai jiems būtų neprieinama. Todėl negavus norimos paskolos vienoje vietoje, nereikia nukabinti nosies ir nuleisti rankų. Galbūt tiesiog pasitaikė griežtesnes sąlygas kelianti bendrovė. Tokiu atveju reikėtų bandyti susirasti kitų pasiūlymų (nemokami kreditai šiuo metu suteikiami bent 5 skirtingose vietose) ir aplikuoti ten.

Kokių rūšių būna nemokami kreditai

Šiame įraše jau minėjome, kad ne visi nemokami kreditai yra vienodi. Kai kurie iš jų tik taip vadinasi, bet visumoje tikrai nėra tokie jau nemokami kaip kad būtų galima pagalvoti. Kad būtų galima lengviau susigaudyti tarp skirtingų tokių kreditų rūšių, mes išskirstėme juos į keletą pagrindinių kategorijų.

  • Tradiciniai kreditai nemokamai yra tie, kurie pilnai atitinka savo pavadinimą. Tai yra tokie greitieji kreditai, kurie yra suteikiami visiškai nemokamai nuo registracijos puslapyje iki paskutinio grąžinto cento. Tokie kreditai nereikalauja jokio registracijos mokesčio, jokių palūkanų, administravimo mokesčių ar kitų, paslėptų įmokų.
  • Tuomet eina antri pagal gerumą nemokami kreditai, kurie yra suteikiami visiškai nemokamai, tačiau tik ribotam laiko tarpui. Pavyzdžiui, šiuo metu Vivus suteikia visiškai nemokamus kreditus, tačiau tik pirmoms 60 dienų. Po jų jau reikia pilnai mokėti standartinius mokesčius (įskaitant palūkanas).
  • Juos seka nemokamos paskolos, kurios yra nemokamos tik pavadinime. Iš tiesų, tai jos dalinai atitinka pavadinimo iškeltus standartus: jos yra suteikiamos be palūkanų. Tačiau šis nemokamumas galioja tik palūkanoms, kai tuo tarpu visus kitus mokesčius reikia mokėti. Šalia visų tradicinių ir akivaizdžių mokesčių, tokių kaip administravimo, registracijos mokesčiai ir t.t., būna ir įvairiausių užslėptų mokesčių. Dėl pastarųjų, vos tik kilus įtarimui, kad šie nemokami kreditai nėra tokie jau nemokami, kaip galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, būtinai perskaitykite visas kredito sąlygas.

Reikia nepamiršti, kad visais šiais atvejais mes kalbame apie vietas, kur yra suteikiamas pirmas kreditas nemokamai. Tik labai retai būna, kad nemokamas kreditas būtų suteikiamas nuolatiniams klientams. Todėl prieš skolindamiesi būtinai atkreipkite dėmesį į tai ar atitinkate visus iškeltus reikalavimus tokiam kreditui gauti.