Kreditų išdavimas: bedarbiai prieš dirbančiuosius

paskolos suteikimasJau kurį laiką esate registruoti darbo biržoje ir staiga prireikė papildomų pajamų? Galvojate, kad paskolos bedarbiams bus išduodamos lygiai taip pat kaip ir dirbantiems? Jūs labai klystate. Dabar Lietuvoje finansų rinka yra stebima, yra įsigalioję griežti reikalavimai dėl vartojimo kreditų išdavimo. Tai reiškia, kad paskolas bedarbiai asmenys gauna labai sunkiai, o dar dažniau – jų negauna visiškai. Jums būtina žinoti, kad įstatymuose yra numatyta, jog kreditorius jokius būdu negali skolinti pinigų tokiam klientui, kuris neturės pajamų skolų grąžinimui ar įmokų mokėjimui. Kaipgi kreditoriai mato ar jūs gaunate pajamas? Žinoma, kad jie naudojasi viešomis informacinėmis sistemomis.

Paskolos bedarbiams internetu neišduodamos dėl prastos finansinės padėties

Prieš paskolos išdavimą, iš pradžių asmuo pateikia kredito paraišką. Joje jis nurodo kokią sumą pageidauja gauti ir per kiek laiko tą paskolą norėtų grąžinti. Kreditorius įvertina tokią paraišką remdamasis skaičiavimais. Iš pateiktų duomenų analizuojama kliento padėtis. Peržiūrima SODROS duomenų bazėje esanti informacija apie gaunamas pajamas. Jeigu nurodoma, kad asmuo patikimų pajamų negauna, tuomet jo paskolos paraiška atmetama.

Kreditoriams labai svarbu, jog besiskolinantis asmuo įrodytų, kad jis skolą galės grąžinti būtent iš gaunamų pajamų, o ne pagal skolų išieškojimo procedūrą. Tai taikoma vartojimo kreditų išdavimo atvejais. Kadangi paskolos bedarbiams internetu išduodamos ta pačia tvarka, kaip ir įprasti vartojimo kreditai, tai jiems skolintis nepavyks. Tiesiog tokie asmenys yra registruoti bedarbiais ir jų vienintelės pajamos – socialinės bei bedarbio išmokos, kurios prie patikimų pajamų negali būti priskiriamos.

Žinoma, gali pasitaikyti situacijų, kuomet oficialiai darbo neturintis asmuo gauna pajamas iš šešėlinės ekonomikos. Pavyzdžiui, nebūtinai legaliai dirbdamas atsitiktinį darbą. Dažniausiai toks darbas nėra įforminamas legaliai, todėl pajamos taip pat negali būti įrodytos kreditoriui. Tai yra dar viena priežastis, kodėl geriausia dirbti legaliai. Dirbant legaliai ne tik yra kaupiamas stažas, pensija ir visa kita, bet papildomai dar galite gauti ir greitąjį kreditą.

Kreditai bedarbiams neišduodami esant registruotoms vėluotinoms skoloms

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad kreditoriai tikrina kaip asmuo vykdė savo įsipareigojimus kitiems paslaugų teikėjams. Jeigu jau dabar turite uždelstų mokėjimų t.y. kažkam negrąžinote skolos ar nesumokėjote įmokos, tai tikėtina, kad toks įvykis bus užregistruotas kredito istorijoje. Kredito istorijos ataskaitą tikrina kiekviena finansų įstaiga, prieš suteikdama kažkokią finansinę paslaugą. Tai tiesiog privalu. Trumpai tariant, jeigu esate bedarbis asmuo ir jums reikalinga paskola internetu, tai ją gauti pavyks labai sunkiai.

Būtent dėl šios priežasties yra geriau niekada neturėti jokių vėluotinų paskolų ir padaryti viską, kad pasiimtų paskolų įmokos būtų atliekamos laiku. Priešingu atveju jūs labai rizikuojate, nes pavėluotų įmokų šleifas gali sekti jus visą gyvenimą. Kartą neatlikę kredito įmokos laiku, būsite įrašyti į sistemą, kaip nepatikimi skolininkai. Todėl tai bus dar vienas didelis minusas norint gauti paskolą ir neturint darbo, kas jau ir be to yra itin sudėtinga.

Todėl yra du svarbūs patarimai. Visų pirma dažnai pasitaikantis: prieš skolinantis reikia gerai apsvarstyti ir pasverti savo gebėjimus atlikti įmokas laiku. Antras patarimas: jei jau matote, kad visgi įmokų gali nepavykti grąžinti, laiku, tuomet iš kart kreipkitės dėl paskolų padengimo įsiskolinusiems. Tai palengvins jūsų finansinę naštą ir suteiks geresnes galimybes įmokoms atlikti.