Kaip protingai pasinaudoti greituoju kreditu?

Niekam nėra paslaptis, kad greitasis kreditas gali būti tiek išsigelbėjimo būdas, tiek akmuo, tempiantis į prarają. Viskas priklauso tik nuo to, kaip yra pasinaudojama šia paslauga. Jei toks įsipareigojimas yra prisiimamas be savo finansinių galimybių įvertinimo, tuomet situacija nusimato prasta. Tačiau jei viskas yra gerai apgalvojama, tuomet net nepriklausomai nuo esamos finansinės situacijos ir padėties, didžiausių sunkumų galima nesunkiai išvengti. Viskas priklauso nuo pasiruošimo įsipareigojimo prisiėmimui. Būtent apie protingą ir nuoseklų pasiruošimą norime pakalbėti.

Žmogus sugalvojo pasiskolinti. Ką pirmiausia jis turi padaryti? Atsakymas labai paprastas: įvertinti savo finansus. Dažnas žmogus pasiskolina net neapgalvojęs kaip paskolą reikės padengti. Dažnas taip pat neįvertina ir neapskaičiuoja savo pinigų srautų. Pavyzdžiui, būtų kvaila skolintis didelę sumą pinigų, kuri būtų modeliuojama dabar gaunamomis pajamomis, jei yra žinoma, kad greitai neteksite darbo, būsite pažemintas pareigose ar teks susitaikyti su sumažintu atlyginimu. Nederėtų skolintis didesnės sumos jei yra bet kokia reikšminga nors vieno iš šių situacijų įsigyvendinimo rizika. Jei neplanuojate jokių didelių pasikeitimų savo finansuose ir pinigų srautuose, tuomet yra saugu skolintis remiantis dabar gaunamomis pajamomis.

Kitas dalykas: įsivertinkite savo ateinančius pinigų srautus netolimoje ateityje. Pavyzdžiui, galite nuspręsti skolintis ir pasiskaičiuoti, kad remiantis praėjusių mėnesių išlaidomis, greitąjį kreditą turėtumėte grąžinti bet didesnio vargo. Tačiau įsivaizduokite tokią situaciją: praėjusių rudens mėnesių išlaidos nebuvo didelės, o dabar jau yra rudens pabaiga. Norite pasiskolinti žiemai. Matote, kad jei išlaidos bus tokios pat kaip praėjusiais mėnesiais, tai didelių problemų nekils. Bet toks skaičiavimas yra fundamentaliai klaidingas, nes dažniausiai žiemos laikotarpiui išlaidos būna gerokai didesnės nei kitu metų laiku. Todėl pasiimtas greitasis kreditas gali būti paprasčiausiai nepakeliamas. Pagalvokite apie šias išlaidas: mokesčiai už šildymą, potencialios išlaidos vaistams susirgus žiemos ligomis ir panašiai. Visa tai yra nemenki pinigai ir gali turėtų didelę įtaką pinigų srautams. Todėl būtina detaliai susirašyti tiek praėjusių mėnesių išlaidas, tiek planuojamas ateinančio laikotarpio išlaidas. Čia galite dalinai remtis praėjusių metu atitinkamo laikotarpio patirtimi.

Jeigu laikysite šių dviejų taisyklių, jei atkreipsite dėmesį į savo pinigų srautus ir galimus jo pasikeitimus, tuomet greitas kreditas neturėtų sukelti didelių problemų. Problemos kyla būtent tuomet, kai šie žingsniai yra ignoruojami. Žinoma, kad negali būti apsaugotas nuo visiškai neplanuotų pasikeitimų, kurie sujaukia visus planus. Tačiau tai nereiškia, kad gali ignoruoti bet kokį finansinį planavimą. Būtent šito daryti tikrai nereikėtų, jei norite, kad greitieji kreditai netaptų praraja.