Greitieji kreditai internetu pigiausiai išduodami ne kreditų bendrovėse

Augant kreditorių skaičiui, pastebima, kad ir patys greitieji kreditai kaip reikiant pinga. Dabar siūlomos žymiai patrauklesnės palūkanos, o klientai skolas gali grąžinti žymiai lengviau nei anksčiau. Galvojantiems imti paskolą iš populiariausių greituosius vartojimo kreditus teikiančių įmonių, iš pradžių siūloma ne tik įvertinti savo galimybes, bet ir pasidomėti kokių reikalavimų laikosi kreditoriai. Dabar paskolų bendrovės yra prižiūrimos Lietuvos banko. Tai reiškia, kad jos negali pažeisti įstatymų ir esamos tvarkos. Ta tvarka yra gana griežta ir ji pabrėžia kaip turi būti atliekama skolinimo procedūra. Taipogi verta žinoti, kad įstatymuose jau yra aiškiai apibrėžiama kam kreditoriai gali paskolinti pinigų, o kam ne.

Šie įstatyminiai apibrėžimai kinta pakankamai dažnai. Kartais tie pokyčiai gali būti itin reikšmingi, tačiau dažniausiai jie būna pakankamai kuklūs, kad sukeltų per didelių nepatogumų. Tačiau, kad ir kaip ten bebūtų, patartina visuomet skaityti įvairius informacinius šaltinius (tokius, kaip greitikreditai.com) tam, kad galėtumėte būti pasiruošę visiems rinkos pokyčiams.

Greitieji vartojimo kreditai internetu nėra prieinami visiems vartotojams

Labiausiai reikia akcentuoti tai, kad sugriežtėjusi tvarka nulėmė, jog daugelis asmenų nebegali gauti vartojimo paskolų. Kas tie asmenys? Tai klientai, kurie į kredito įstaigas kreipiasi negaudami jokių pajamų ar gaudami per daug mažas. Greitieji kreditai taip pat neišduodami tiems, kurie gauna pajamas, tačiau jau turi per daug įsipareigojimų. Netgi yra nustatyta įsipareigojimų riba, nuo kurių naujos paskolos asmeniui nebėra išduodamos. Ta riba – 40 procentų tvarių pajamų.

Kalbant apie įsipareigojimus, ne ką mažiau svarbu tai, kad asmenys, kurių įsipareigojimai yra vėluotini, visiškai negauna jokių finansinių paslaugų. Tai registruotų įsiskolinimų turintys asmenys. Jiems nei grietieji kreditai, nei kitos finansinės paslaugos nėra suteikiamos. Jeigu esate tarp tų asmenų, tai jums nėra prasmės gaišti laiko – neteikite kredito paraiškos niekur, nes tiesiog paskolos negausite.

Tiesa, bent laikinai susitvarkius turimus įsipareigojimus ir taip įrodžius kreditoriams, kad jūsų finansinė padėtis yra patvari, jūs vėl galite būti svarstomas, kaip kandidatas kreditui gauti. Bet net ir be šito, kai kurie kreditoriai yra atlaidesni ir ne taip griežtai žiūri į šiuos reikalavimus, tad net ir su per dideliais įsipareigojimais galite gauti paskolą. Būtent todėl kreditoriai nuolatos gauna nuobaudos iš jas prižiūrinčių tarnybų. Tačiau tokia praktika tampa vis retesnė ir į ją didelių vilčių dėti tikrai nereikėtų.

Kiek kitaip yra ir su paskolomis norint padengti turimus įsipareigojimus. Čia situacija kiek palankesnė, nes kredito yra prašoma ne įsiskolinimams padidinti, bet priešingai – jiems sumažinti, padengiant juos pigiau suteiktu kreditu, t.y. refinansavimo paslauga. Tačiau jei jūsų situacija yra itin bloga ir jei turite labai didelių įsipareigojimų, kurių jau kuris laikas nepavyksta grąžinti pagal sutartyje numatytą tvarką – net ir toks įsipareigojimus dengimas gali būti neprieinamas.

Pigiausi greitieji kreditai išduodami sutelktinio finansavimo sistemose

Lietuvoje yra tokių platformų, kurios subūrė nemažą skaičių paprastų fizinių asmenų, norinčių padidinti savo turimas santaupas bei investicijas. Tokios platformos siūlo investuoti į kitų žmonių paskolas. Išlošia visos pusės – asmuo gauna paskolą labai mažomis palūkanomis, investuotojai padidina kapitalą, o sistemų operatoriai gauna pajamas už paskolų administravimą. Tokiose platformose dažniausia siūlomos pigiausios paskolos. Greitieji kreditai ten siūlomi vos nuo kelių procentų palūkanų per metus, o jeigu dar pasiūlomas ir užstatas, tuomet paskolos būna dar pigesnės.

Bet reikia turėti omenyje, kad šios tarpusavio skolinimo platformos labai griežtai žiūri į klientų atrankos procesą. Skirtingai nei pas įprastus kreditorius, čia skolinama yra labai mažai daliai norinčių asmenų, net jei šie visiškai atitinka pagal įstatymus keliamus reikalavimus. Taip yra todėl, kad šių platformų valdytojai išgyvena tik todėl, kad investuotojams pateikia patikimas paskolas, į kurias jie gali investuoti savo lėšas. Būtent dėl šios priežasties jie labai rimtai žiūri į klientų atranką.